Co mam zrobić, by partner do mnie wrócił?

Witam serdecznie, moja wystuacja jest dla mnie bardzo trudna i skomplikowana. Przestaje sobie z nia po prostu radzic. Od 10lat jestem z jednym facetem, od dwoch jestesmy malzenstwem a od 6 miesiecy jestem w ciazy. Byloby swietnie gdyby nie romans meza ktory zaczal sie tuz po slubie. Raz dalismy sobie szanse, janzaszlam w ciaze i w 4 miesiacu odkrylam ze ich romans nigdy sie nie skonczyl. Desperacko walcze a on nie chce wrocic. Nie wiem co mam robic. Chce aby wrocil.

Szanowna Pani,

Bardzo Pani współczuję zaistniałej sytuacji. Zdrada partnera zawsze jest wydarzeniem niezwykle bolesnym i stawiającym pod znakiem zapytania przyszłość związku.
Czasami zdarza się, że osoba zdradzona odczuwa wówczas łatwość zakończenia związku i zerwania więzi.
Znacznie częściej jednak, ze względu na wspólną przeszłość, obecne zobowiązania oraz drogie naszemu sercu plany i nadzieje na przyszłość, decyzja taka jest znacznie trudniejsza. Często w wyniku tego wszystkiego dochodzi do paradoksalnej sytuacji, w której to osoba zdradzana zabiega i walczy o związek, często przypłacając to swoim zdrowiem.
Rozumiem, że na ten moment nie jest Pani gotowa na decyzję o rozstaniu. Jak najbardziej szanuję ten wybór. Sugerowałabym jednak - chociaż domyślam się, że będzie to niełatwe - w pierwszej kolejności skupić się na zapewnieniu sobie oraz nienarodzonemu dziecku komfortu psychicznego i poczucia bezpieczeństwa. Sugeruję skorzystanie ze wsparcia psychoterapeuty w tej kryzysowej sytuacji. Dopiero po powrocie do dobrostanu psychicznego i złapaniu oddechu możliwe będzie dla Pani dokonanie oceny najlepszego sposobu na odratowanie związku o ile tego Pani będzie sobie życzyła. Terapeuta pomoże Pani również w opracowaniu strategii postępowania, które w takiej sytuacji będą dla Was najlepsze.
Życzę dużo szczęścia i spokoju.