Co mam zrobić by zaakceptować swoje ciało?

Witam! mam 21 lat wzrost 168cm i ważę 59kg. Ponad rok temu urodziłam dziecko. Przed ciążą ważyłam 58kg. Odkąd pamiętam miałam kompleksy na punkcie wagi zawsze czułam się gruba. Uważałam że wszyscy mnie oszukują mówiąc że jest okej. Gdy miałam 15 lat ważyłam 45kg i wtedy czułam się  w miarę dobrze ale bałam się przytyć. Od dosyć dawna mam napady jedzenia a później wszystko zwracam zepsuły mi się trochę zęby przez to i boli mnie żołądek. Czasem nie mam siły wstać do dziecka albo mam zawroty. Zatrzymuje mi się też woda w organizmie mam opuchnięte palce u rąk i twarz, czy to od wymiotów? Nie wiem już co robić. Mam sylwetkę która mi się  nie podoba: małe piersi zwiotczałe od karmienia, brzuszek, boczki i masywne uda i pośladki. Chciałabym ważyć tak 53 kg co mogę zrobić żeby dojść do tej wagi? Jem nie regularnie ale staram się zdrowo-nie słodzę, mało sole, nie jem białego pieczywa i mało słodyczy. nie pracuję zawodowo, zajmuję się dzieckiem jest przy nim trochę roboty często staram się  na spacery wychodzić. moja babcia mama i siostra mają skłonności do tycia. Proszę bardzo o pomoc!!! pozdrawiam

Witam,

Przede wszystkim chciałam podkreślić, iż nie ma Pani problemu z masą ciała - ta jest całkowicie prawidłowa.
Sam fakt, iż różnica między masą przed, a po ciąży to jedynie 1kg, jest powodem do zadowolenia.
To naprawdę duży sukces.
Myślę, iż w Pani przypadku problemem nie jest ciało, a sposób myślenia o nim.
Dobrze, gdyby zachciała Pani porozmawiać o tym z psychologiem, taka rozmowa może Pani naprawdę dużo dać.
Być może w Pani przypadku można mówić o bulimii, którą trzeba leczyć.
Jeśli cierpi Pani z powodu zawrotów głowy i obrzęków, prosiłabym o udanie się na konsultację z lekarzem, trzeba ustalić, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy.
Nie powinna się Pani odchudzać, gdyż nie ma do tego wskazań.

Pozdrawiam