Co mam zrobić, gdy swędzi pochwa?

Od kilku dni swędzi mnie pochwa, a do tego strasznie piecze. Od 2 dni boli przy oddawaniu moczu. Wczoraj zauważyłam, że na samej górze warg sromowych pojawiła mi się krostka, która strasznie swędzi! Do tego mam jakąś biało-żółtą wydzielinę z pochwy. Co to może być? Mogę poradzić sobie z tym sama, czy muszę iść do ginekologa? Dodam, że nie uprawiam seksu i utrzymuje higienę. Proszę o radę.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować infekcję grzybiczą lub bakteryjną pochwy.
Aby zróżnicować dokładnie przyczynę konieczne jest badanie ginekologiczne i ewentualne badanie mikrobiologiczne (wymaz). Leczenie domowymi sposobami lub lekami dostępnymi bez recepty może okazać się niewystarczające.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem, gdyż pozwoli to na rozpoznanie przyczyny i dzięki temu na zastosowanie skutecznego leczenia.

Redakcja abcZdrowie.pl