Co mam zrobić, gdy zapomniałam tabletki w 3 tygodniu?

Witam. Mam podobny problem biorę tabletki antykoncepcyjne od ponad 2 lat i jak na razie było wszystko dobrze. Wczoraj(piątek) pomagałam koleżance pisać prace późno wróciłam do domu i zapomniałam wziąć tabletki a biorę je ok 21. Następnego dnia (sobota) rano wstałam tak po 8.00 i od razu wzięłam tabletkę i tego dnia wieczorem uprawiałam seks- przerywany. Mam pytanie czy moja ochrona jest dalej zachowana. Seks uprawiałam tydzień wcześniej (sobota) czy jest możliwość ciąży? Co mam teraz zrobić czy mogę normalnie zrobić przerwę 7-dniowa? Proszę o pomoc i bardzo dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
W tym przypadku powinna Pani przyjmować kolejne tabletki o stałej porze aż do końca opakowania. Następnie należy zrezygnować z 7 dniowej przerwy i od razu zacząć kolejne opakowanie. Wówczas działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane.
Pozdrawiam