Co mam zrobić? Jak schudnąć?

Mam na imię Ania mam, 16 lat skończę w sierpniu 2011r. Ważę 75 kg. I mam 166 cm wzrostu. Byłam na bilansie w ośrodku zdrowia i powiedzieli mi, że mam nadwagę. Co mam z tym zrobić?? Jak schudnąć? Chciałabym schudnąć ale nie wiem co mam zrobić. Chciałabym schudnąć na sylwestra ale nie wiem czy mi się to uda. Jak macie jakieś rady dla mnie to proszę napiszcie do mnie:)
KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Przede wszystkim powinnaś się przebadać i sprawdzić z czego wynika przybieranie na wadze.
Możliwe, iż jest ono efektem tylko i wyłącznie wadliwych nawyków żywieniowych i niewielkiej aktywności, niemniej zdarza się, iż prowadzą do tego jakieś schorzenia.
Warto to sprawdzić w czasie kontroli.

W Twoim przypadku największe znaczenie ma: zwiększenie ilości ruchu i ograniczenie produktów, które są chętnie zjadane przez osoby w Twoim wieku, a które jednocześnie dostarczają mnóstwa kcal.
Mowa o: chipsach, słodkich drożdżówkach, ciastach i ciasteczkach, paluszkach, fast-foodach, lizakach, cukierkach, słodzonych napojach.

Istotne jest również ustalenie stałych pór posiłków.
Powinnaś jadać je co ok. 3 h.
Łączna, zalecana ilość to 4-5 posiłków (z czego 3 powinny być większe, a dwa mniejsze).
Unikaj również podjadania w międzyczasie.

Co do ruchu, to codziennie przeznacz ok. 30 minut na lekkie ćwiczenia (np. 15 minut ćwiczeń porannych i 15 wieczornych).
Nie rezygnuj z zajęć wf, zainteresuj się zajęciami dodatkowymi (SKS).
Warto rozejrzeć się za aerobikiem.
Co do ćwiczeń, propozycje znajdziesz na www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam

P.S
W związku z Twoim młodym wiekiem, wszystkie decyzje powinnaś konsultować z rodzicami.