Co mam zrobić, jeśli są to powikłania po leku?

Choruje na natrectwa.po leku z grupy ssri wystąpiło u mnie piszczenie w uszach które od czasu odstawienia leku 8 miesięcy temu,nie ustalo.lek ten brałam tylko kilka dni z uwagi na skutki uboczne nie do wytrzymania.chodze na terapię i jest z natrectwami lepiej ale czuję że przez te piski w uszach w koncu wpadne vw deprsje.piszczy dzień i noc. Proszę mnie nie odsyłać do laryngologow bo byłam u 4 i żaden nie widzi problemu,badania wychodzą dobrze. Co mam zrobić jeśli są to powikłania po leku?

Szanowna Pani,
Jeżeli dobrze Panią rozumiem zadbała Pani o dokładne przebadanie się ze strony neurologicznej oraz laryngologicznej i wyniki nie wskazały na istnienie żadnych nieprawidłowości, które mogłyby tłumaczyć występujące piski w uszach.
W takim wypadku istnieje podstawa by rozważać psychosomatyczną genezę pojawiającego się objawu. Chociaż może się to wydawać nieprawdopodobne, w przypadku zaburzeń nerwicowych zdarza się ze występują rożnego rodzaju objawy związane ze słuchem: piski lub scummy uszne czy na przyklad utrata słuchu.
Trudności dostarcza fakt, ze objawy nerwicowe w prerceocji chorego niczym się nie różnią od choroby somatycznej - objawy nerwicowe są identyczne jak te wytwarzane przez chory narząd. To dobrze, ze korzysta Pani z psychoterapii, ale sugeruje także udanie się do psychiatry celem diagnozy w kierunku możliwego podłoża psychologicznego objawow. Jeżeli taka hipoteza jest słuszna, lekarz zaleci stosowne leczenie, które powinno przynieść Pani ulgę.
Życzę powodzenia i uzyskania ulgi od natarczywych objawów.