Co mam zrobić, jeśli zakochałam się w kuzynie?

Witam. Mam 19 lat a mój kuzyn 24. Od zawsze mamy świetny kontakt, chyba najlepszy w rodzinie. Niestety zakochałam się w nim i chwilami myśle, że i on coś do mnie czuje. Nie mogę nikomu o tym się zwierzyć i źle mi z tym, że nigdy między nami nic nie będzie bo wiem, że to nie moralne. Bardzo źle mi, i przybija mnie to, że gdy rozmawiamy itd to muszę ukrywać swoje uczucia wobec niego. Czy powiedzieć mu o tym tak aby poprostu było mi lżej? Czy może dalej trzymać to w sobie. Na prawdę nie wiem co robić a bardzo dołuje mnie ta sytuacja. Proszę o doradzenie i z góry dziękuje.

Dzień dobry, warto pomyśleć o tym co zrobić żeby wygasić te uczucia. Być może ograniczyć kontakt z nim. Niestety takie związki są niemożliwe nie tylko z powodów niemoralnych ale również z powodów medycznych. Rozmowa z kuzynem może ułatwić zdystansowanie się, ograniczenie kontaktu. Będąc blisko niego trudno będzie Pani kogoś poznać , zakochać się.
Pozdrawiam A. Pacia

Dobry Wieczór Pani,

Jestem za powiedzeniem o swoich uczuciach.
Bo nie ma nic gorszego dla zdrowia psychicznego, jak blokowanie/nie mówienie/nie wyrażanie swoich uczuć.

Taka rozmowa może być dla Pani i Kuzyna oczyszczająca, dalej wnosząca ciepłe i serdeczne relacje między Wami.

Życzę Pani owocnej i lekkiej rozmowy,
irena.mielnik.madej@gmail.com