Moi rodzice piją i nie wiem co robić

Dlaczego moi rodzice piją? Co z tym zrobić? Od kiedy pamiętam tata zawsze pił. Był okres, że pił tylko piwo bezalkoholowe, ale to dawno i przez krótki okres. Potem zasmakował ponownie piwa i zaczęło się picie - pił nałogowo, ale to już kwestia przyzwyczajenia. Od wakacji moja mama zmieniła pracę i tu zaczął się koszmar, bo moi rodzice zaczęli pić oboje. Mama często lubiła się napić, ale odkąd zmieniła zaczęła pić nałogowo. Potrafiła w ciągu jednego dnia napić się 3 razy. Napić się, spać ze 2 godz. i znowu wychodzić. Przepraszała mnie jeden raz - wybaczyłam, drugi, trzeci, czwarty - to już stało się monotonne. Wielokroć prosiłam ją by przestała. Wmawiałam jej, że wyprowadzę się do babci, że wolałabym mieszkać w domu dziecka niż z nią, że jej nienawidzę. Już nie mogę na nią spojrzeć. Nie mogę narzekać, bo mam internet, mam co jeść, płaci za dom, mam w czym chodzić. Praktycznie ona sama pracuje na wyżywienie i dom. Do niej nic nie dociera, nie da się jej przemówić do rozsądku. Tata ostatnio zaczął ją bić, bo on też już tego nie wytrzymuje. Siostra powiedziała, że ma jej nie bić, bo zgłosi to na policję. Mam dopiero 14 lat i już nie daje rady, a moi rodzice wciąż piją i jest tylko gorzej. Czasem miałam ochotę się zabić, nie raz trzymałam nóż przy żyłach, ale gdy próbowałam zawsze za bardzo bolało. Moja siostra ma 20 lat, ale też ma swoją pracę, swojego chłopaka i praktycznie jest tylko na noc w domu i czasami w dzień, to ona zajmuje się domowymi obowiązkami, a nie moi rodzice.

Witam!

Zapewnienie Ci fizycznych potrzeb to nie wszystko. Dobre jedzenie, ubrania czy Internet nie zastąpią Ci miłości i zainteresowania ze strony rodziców. Porozmawiaj z siostrą o tym, co przeżywasz i wspólnie zastanówcie się, co możecie zrobić dla poprawy sytuacji.
Kiedy oboje rodzice piją dzieci pozostają bez odpowiedniej opieki i uwagi. Warto, żebyście nawzajem z siostrą się wspierały i szukały pomocy. Możesz korzystać z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dzieci Niczyje (116 111). Jeśli będziesz tego potrzebowała, ta organizacja przeprowadza interwencje w sprawie nieletnich. Możesz skorzystać z tego rodzaju pomocy.
Myślę, że warto byłoby, gdybyś faktycznie porozmawiała z babcią i opowiedziała jej, co dzieje się w domu. Może ona będzie mogła wpłynąć na zachowanie Twoich rodziców i zachęcić ich do leczenia odwykowego. Alkoholizm to choroba degradująca i postępująca. Dlatego bez żadnej interwencji zachowanie Twoich rodziców może się pogarszać. Spróbuj skorzystać z pomocy innych osób, a możliwe, że uda Ci się w ten sposób zmienić sytuację w domu.

Pozdrawiam