Co mam zrobić - mój ojciec jest alkoholikiem?

Co mam zrobić, mój tata nie pracuje i w dodatku jest alkoholikiem? Są momenty, że wcale nie pije, a jak już zacznie, to zdarza się, że pije tydzień, dwa tygodnie:( Moja mama jest ciężko chora i nie wiem jak jej pomóc;( Mam już tego wszystkiego dość, nie mogę na to patrzeć, mam tylko 17 lat ;( Chciałabym mieć życie jak inni ;( Mam chłopaka, któremu strasznie ufam, długo już jesteśmy razem, ale ja nie jestem wstanie mu tego wszystkiego powiedzieć;( Boję się, bo tak naprawdę to mam tylko jego ;( Proszę pomóżcie mi;(

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Polecam Ci grupy wsparcia dla nastolatków, których rodzice mają problem z alkoholem- potrzebne informacje znajdziesz na stronie: http://www.al-anon.org.pl/alateen.html. Pomoc możesz uzyskać również w najbliższej poradni leczenia uzależnień. W tej trudnej sytuacji dobrze byłoby podzielić się z bliskimi swoim zmartwieniem, lękiem i wstydem. Być może pomogłaby Ci rozmowa z ukochaną babcią, ciocią, przyjaciółką? Pozwól sobie pomóc. Masz prawo do tego, by dzielić się z innymi swoimi uczuciami, również tymi przykrymi. Szukaj wsparcia, nie bierz na siebie całego ciężaru choroby ojca i mamy. Staraj się znaleźć czas na relaks i rozrywkę, zadbaj o siebie. Wychodź na spacery, do kina, uprawiaj sport, ciesz się z czasu spędzanego z chłopakiem.

Serdecznie pozdrawiam