Co mam zrobić, proszę o pomoc, jak zmusić go, by ze mną był?

Witam. Od jakiegoś czasu spotykam sie z chłopakiem, który mówi, że mnie kocha. Lecz nie chce ze mną być, ponieważ mówi, że musi mieć trochę czasu na to. Ale ja tak bardzo chcę z nim być. Na każdym naszym spotkaniu całujemy się w policzek, przytulamy, obejmujemy, zachowujemy się jak para, ale nią nie jesteśmy;(  Jak mam mu to powiedzieć, że mam dość już i chcę z nim być? Ja go kocham, przynajmniej tak mi się wydaje, on mi mówi, że jeszcze nigdy nie spotkał takiej dziewczyny jak ja, że jestem wyjątkowa... to miłe, ale dlaczego jeszcze nie jesteśmy ze sobą, to mnie boli. Na dodatek jest bardzo nieśmiały i jak stoję z kolegami to on nie podejdzie do mnie;( nie wiem co mam robić... jak mu np. powiedzieć, żeby przyjechał po mnie, bo chcę jechać z nim na dyskotekę, nie wiem jak mu to wszystko powiedzieć... błagam, pomóżcie.

KOBIETA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam serdecznie,

Z Twojego listu wynika, że relacje z chłopakiem są ciepłe i idą w dobrym kierunku. Pośpiech w tej sytuacji jest złym doradcą. Jeżeli chłopak potrzebuje czasu, aby dojrzeć do decyzji o byciu razem to znaczy, że myśli o Waszej relacji poważnie. Nie warto tego zmieniać i na siłę przyspieszać ten proces. Taki czas potrzebny jest Wam obojgu. Piszesz, że "wydaje Ci się", że go kochasz oraz że przeszkadza Ci jego nieśmiałość. Zamiast się spieszyć z decyzją o związku, może warto byłoby dać sobie więcej czasu na lepsze poznanie siebie? O swoich pragnieniach, uczuciach i planach na wspólne spędzenie weekendu najlepiej mówić wprost. Najlepiej zapytaj swojego ukochanego, czy lubi tańczyć, co myśli, aby wybrać się kiedyś do klubu, dyskoteki. O swoich uczuciach i pragnieniu bycia razem też możesz mu powiedzieć w delikatny sposób, nie naciskając jednak na niego. Możesz go zapytać, jak widzi Waszą wspólną przyszłość, czy zastanawiał się nad tym.

Pozdrawiam serdecznie!