Co mam zrobić w przypadku użądlenia przez osę?

kiedy jechałem na rowerze ugryzła mnie osa w dolną wargę, mam opuchliznę i odczuwam ból. Przemyłem wodą utlenioną, sokiem z cytryny i okładam lodem. czy mam jechać do szpitala?

Jeśli nie występują inne objawy, jak duszność, trudności w mówieniu, chrypka, albo zmiany na skórze w innych miejscach, pomoc medyczna nie jest konieczna. Postępowanie wdrożone przez Pana jest dobre. Można jeszcze przyjąć dawkę leku p/alergicznego, miejsce mocno schłodzić a najpierw zbadać, czy w miejscu użądlenia nie pozostało żądło (wymaga usunięcia).