Co mam zrobić, żeby nie odczuwać ciągłego zmęczenia?

Po wyniku badań krwi kilka lat temu stwierdzono u mnie zespół gilberta. Jestem osobą która zawsze była bardzo aktywna fizycznie. Ponad to miej więcej od 10 roku życia jestem wegetarianinem. Od jakiegoś roku coraz częściej dokucza mi zmęczenie i apatia. Bardzo często jest tak że jak pójdę spać w trakcie dnia to po przebudzeniu się tak źle czuje że ciężko mi nawet wstać. Zjedzenie czegoś czasem mi pomaga ale coraz częściej mam tak że nic to nie daje. Kiedyś nie regularnie sypiałem, miałem dużo stresów i bardzo długi przerwy w jedzeniu i zupełnie nie odczuwałem niczego a obecnie mimo dbania o te czynniki większość dni jest takich że nie mam na nic siły. A moje wyniki chociażby w bieganiu bardzo poważnie się pogorszyły. Co mógłbym zrobić żebym nie odczuwał ciągłego zmęczenia ?

Witam Pana,

wskazana jest szczegółowa diagnostyka, morfologia - wskaźnik hemoglobiny, suplementacja - witaminy. Objawy zespołu Gilberta mogą się nasilać pod wpływem stresu, nadmiernego wysiłku fizycznego, może się to objawiać przemęczeniem, ogólnie może pogorszyć się samopoczucie, pojawiają się zaburzenia trawienia -dyspeptyczne, nietolerancja pokarmowa, nieuzasadniony niepokój, przyspieszone bicie serca, zaburzenia koncentracji czy nadmierna potliwość, jednak to wymaga konsultacji gastrologicznej.
Pozdrawiam serdecznie