Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mam zrobić, żeby przytyć 10 kg?

Mam problem, waze 65kg przy 185cm wzrostu. Chciałbym przytyć ok. 5-10kg. Trenuje piłkę nożną 3razy w tygodniu trening 1,5h + mecz, oraz sporadycznie chodzę na siłownie. Mam pytanie co powinien zrobić i jaką dietę zastosować aby przytyć trochę.
ponad rok temu

Ciemne alkohole wywołują gorszego kaca!

Prawdopodobnie każdy z nas tego doświadczył - syndrom dnia następnego. Czy wiesz, dlaczego tak cierpisz po suto zakrapianej imprezie? Być może powodem był rodzaj alkoholu.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Witam Wysoki stopień aktywności fizycznej wiąże się z rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Jej podaż w codziennym jadłospisie powinna być więc większa. Niestety z uwagi na brak danych o wieku nie jestem w stanie obliczyć dokładnego zapotrzebowania, jednak myślę, że mieści się ono w granicach 3000-3500kcal. Aby dostarczyć należną ilość energii warto rozplanować liczbę posiłków na 5, w równomiernych odstępach czasowych. Dobrze byłoby też spożywać dużo koktajli mlecznych (mleko 2,5%) z owocami (banany, jabłka, maliny) i płatkami owsianymi - zwłaszcza po treningu (uzupełnienie składników odżywczych i podaż pełnowartościowego białka dla regeneracji mięśni i węglowodanów dla odbudowy zapasów glikogenu). Jako przekąski pomiędzy posiłkami dobrze wykorzystywać w dużych ilościach orzechy, migdały i suszone owoce.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy