Co mi dolega, czy to grypa?

Tydzień temu byłam lekko przeziębiona. Miałam katar, ale po kilku dniach minął. Została tylko lekka chrypka. Wczoraj dość długo byłam na powietrzu i zmarzłam. Wieczorem źle się poczułam. Miałam temperaturę około 37,2. W nocy miałam dreszcze na przemian z falami gorąca. Rano wstałam zmęczona. Teraz mam gorączkę około 37,8 i chrypkę oraz zatkany nos. Oprócz tego brak apetytu. Jutro wybieram się do lekarza, ale naczytałam się dużo o poważnych grypach i teraz się martwię.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Początek grypy jest raczej gwałtowny - występuje uczucie rozbicia, bóle mięśniowo-stawowe, wysoka gorączka,silne osłabienie. Kaszel i katar raczej nie występują lub pojawiają się nieco później. Objawy grypy opisane są między innymi w tym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/objawy-grypy.

W Pani przypadku prawdopodobnie doszło do infekcji wirusowej, jednak nie wirusem grypy. Co wcale nie oznacza, że chorobę należy ignorować czy bagatelizować. Proszę spokojnie doleczyć się z infekcji.

Zachęcam także do systematycznych szczepień przeciwko grypie. Pozwalają one zmniejszyć znacznie ryzyko zachorowania i ewentualnych komplikacji.

Pozdrawiam