Co mi jest? Pomocy!

Jeden dzień po stosunku odczuwałam swędzenie i pieczenie warg sromowych i pochwy. Smarowałam te okolice maścią i po 3 dniach było już prawie dobrze. Niestety tego dnia znowu się kochaliśmy i teraz mam spuchniętą pochwę i wargi sromowe tak jakby były bardzo podrażnione do tego pochwa dalej trochę swędzi i leci mi z pochwy lekka brązowawa rzadka wydzielina :(. To strasznie boli, ledwo mogę usiąść. Nie wiem co robić proszę pomocy. Co to może być?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przedstawione dolegliwości mogą sugerować infekcję początkowo grzybiczą. Późniejsze objawy mogą sugerować infekcję bakteryjną.

Warto wiedzieć, że antykoncepcja doustna zwiększa ryzyko infekcji zarówno bakteryjnych i grzybiczych. Popularny preparat dostępny bez recepty stosowany miejscowo w zakażeniach drożdżakowych wykazuje słabą siłę działania w porównaniu z preparatami doustnymi.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem, konieczne jest dokładne badanie ginekologiczne i ewentualnie USG.  Umożliwi to dobór najskuteczniejszego leczenia.