Co mi jest pomożecie?

Mam 33 lat. Jak podnosiłam telewizor coś mi strzeliło w plecach i potem nie mogłam chodzić, schylać się miałam trudności, gdy leżałam nie mogłam się nawet przekręcić na drugi bok. Na następny dzień to już wgl chodzić nie mogłam, nie mogłam wstać z fotela musiałam się podtrzymywać czegoś żeby to zrobić. Co mi jest?
33 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Pani dolegliwości wynikają najprawdopodobniej ze zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Powinna Pani udać się na konsultację do lekarza neurologa, który wykona przedmiotowe badanie neurologiczne, a także zleci dodatkowe badania jak RTG czy rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W zależności od nasilenia zmian zwyrodnieniowych postępowanie obejmuje doraźne leczenie przeciwbólowe, rehabilitację oraz fizykoterapię, a w wybranych przypadkach (po konsultacji z neurochirurgiem) leczenie operacyjne. Proszę unikać dźwigania ciężkich przedmiotów, kucania czy zakładania nogi na nogę podczas siedzenia.