Co mnie czeka dalej, jakie są następstwa, czy będę mogła pracować?

Dzień dobry! Mam 51 lat, jestem kobietą pracuję zawodowo. Ok ,14 lat temu miałam poważne bóle kręgosłupa, miałam robione rtg części szyjnej i stwierdzono zwyrodnienie kręgosłupa i zwężenie przegrody między kręgami C5/C6. Miałam zlecone różne zabiegi i względny spokój do tej pory. Od kilku dni strasznie mnie boli kręgosłup, zarówno w części lędźwiowej jak i szyjnej. Boli mnie też głowa, a w nocy drętwieją ręce (dłonie i ręce do łokcia). Nie wiem jak się ułożyć do snu-boli mnie wszystko-taki promieniujący ból. Byłam u lekarza i zlecił mi prześwietlenie kręgosłupa oraz dał skierowanie do ortopedy. Wynik rtg brzmi: Zdj. rtg kręgosłupa szyjnego w projekcji a-p +boczna wykazują zmiany zwyrodnieniowe z krawędziową osteofitozą. Zwężony krążek międzykręgowy na poziomie C5/C6.Zdj.rtg kręgosłupa L/S w projekcji a-p +boczna: wykazują początkowe zmiany zwyrodnieniowe z krawędziową osteofitozą. Czekam na wizytę u ortopedy, bardzo proszę eksperta o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W obu odcinkach kręgosłupa, szyjnym i lędźwiowy, są zmiany zwyrodnieniowe. Dolegliwości bólowe oraz inne objawy, które się pojawiły są związane z tymi zmianami. Najprawdopodobniej należy zacząć od rehabilitacji. W przypadku silnych dolegliwości bólowych konieczne będzie stosowanie leków przeciwbólowych. Gdyby to nie pomogło do rozważenia będzie zabieg operacyjny.
Pozdrawiam