Co mogą oznacza silne bóle brzucha?
Witam, ze względu na silne bóle brzucha zrobiłam USG w którym wyszło: poszerzenie ukm lewej nerki. Obraz tej nerki należy różnicować pomiędzy obecnością przeszkody na drodze lewego moczowodu a wadą rozwojową ? Zlecono badanie uro-tk, które wykazało znaczne poszerzenie układu kielichowo miedniczkowego lewej nerki. Lewy moczowód poszerzony na całej długości aż do poziomu naczyń biodrowych. Naciek przy naczyniach biodrowych o wymiarach 50x37 mm obejmuje również częściowo pętle esicy oraz macicę. Nie stierdzono powiększonych węzłów chłonnych w jamie brzusznej i miednicy.

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania
Sugeruję pilnie udać się do pani lekarza prowadzącego, który powinien pokierować dalszym leczeniem w zależności od pani obrazu klinicznego.