Co mogą oznaczać ból w prawym boku, duszności, mdłości i zawroty głowy w 33. tyg. ciąży?

Witam. Jestem w 33 tc. Od dwóch tygodni ciąża jest podtrzymywana, dostałam już nawet sterydy na płuca dla dziecka. Szyjka macicy miękka, otwarta, o długości 7 mm. Wczoraj lekarz podczas badania zdiagnozowal ból w prawym boku jako problemy z wyrostkiem, ból spojenia lonowego, który ogranicza mi nawet chodzenie zignorowal. Dziś pojawiły się duszności, mdłości, zawroty głowy ponadto nie czuje ruchów dziecka od ok 17 h, wcześniej mniej niż 3 na h.

Witam Panią,
Trudno postawić diagnozę bez przeprowadzenia badania lekarskiego.
W czasie ciąży nie należy bagatelizować żadnej dolegliwości.
Jeżeli nie czuje Pani ruchów płodu od 17 godzin,
należy natychmiast udać się do ginekologa prowadzącego ciążę
lub do szpitala w celu sprawdzenia, czy wszystko jest w porządku.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl