Co mogą oznaczać bóle głowy, problemy z koncentracją i pamięcią oraz zmęczenie u 22-latka?

Mam 22 lata, aktualnie jestem studentem oraz wykonuje szereg aktywności poza studiami, czy to pozarządkowych (w tym wolontariaty), sportowych, zawodowych. Od 8 mam problemy z koncentracją, bóle głowy, problemy z pamięcią, jestem wiecznie zmęczony, mam wrażenie, że się nie wysypiam ile godzin bym nie spał, zaburzenia równowagi, bóle żołądka (wydęty brzuch przy 8% tkanki tłuszczowej) i straciłem zdolność podzielnej uwagi z nieznanej mi przyczyny, na przestrzeni tygodnia z dnia na dzień była co raz słabsza, aż zanikła. Przez 8 lat odwiedziłem między innymi neurologa, laryngologa (nie mogę nosić słuchawek, ponieważ robię się cały biały, mam nudności, moje skupienie jest bliskie zeru, po kilku wizytach, testach lekarz dalej nie znał przyczyny), okulistę (noszę soczewki), alergologa(żywieniówka, zdrowo się odżywiam sport), psychologa(brak zaburzeń wg psychologa), Mialem robioną tomografię głowy, z której na szczęście nic nie wynikło. Miałem krzywą przegrodę, zrobiłem operację, nie odczułem poprawy węchu. Jedno czego jest pewne, że jestem mocno złożonym przypadkiem, co jeszcze drodzy lekarze powinienem sprawdzić?

Zaznaczył Pan, że się Pan nie wysypia. Czy ma Pan bezdech senny? Czy chrapie Pan? Prawidłowy sen jest podstawą dobrego funkcjonowania. Warto wykonać diagnostykę zaburzeń snu.
Poza tym dobrze skonsultować objawy u osteopaty.
Pozdrawiam i życzę dużo pomyślności.
seksuolog@grabowski.gr

Witam Pana,
Problemy z pamięcią i koncentracją u ludzi młodych
najczęściej spowodowane są brakiem snu, stresem,
przemęczeniem lub zażywaniem substancji psychoaktywnych.
Towarzyszą też nerwicy, stanom lękowym i depresji.
Problemy z pamięcią i koncentracją mogą powodować
problemy z komunikacją.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany.
W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego rozwiązania
problemu jest konsultacja z psychologiem.
Jeżeli żadne z powyższych u Pana nie występują,
to należy koniecznie skonsultować problem z neurologiem,
który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną
i zastosuje odpowiednie leczenie.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl