Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mogą oznaczać bóle głowy, problemy z koncentracją i pamięcią oraz zmęczenie u 22-latka?

Mam 22 lata, aktualnie jestem studentem oraz wykonuje szereg aktywności poza studiami, czy to pozarządkowych (w tym wolontariaty), sportowych, zawodowych. Od 8 mam problemy z koncentracją, bóle głowy, problemy z pamięcią, jestem wiecznie zmęczony, mam wrażenie, że się nie wysypiam ile godzin bym nie spał, zaburzenia równowagi, bóle żołądka (wydęty brzuch przy 8% tkanki tłuszczowej) i straciłem zdolność podzielnej uwagi z nieznanej mi przyczyny, na przestrzeni tygodnia z dnia na dzień była co raz słabsza, aż zanikła. Przez 8 lat odwiedziłem między innymi neurologa, laryngologa (nie mogę nosić słuchawek, ponieważ robię się cały biały, mam nudności, moje skupienie jest bliskie zeru, po kilku wizytach, testach lekarz dalej nie znał przyczyny), okulistę (noszę soczewki), alergologa(żywieniówka, zdrowo się odżywiam sport), psychologa(brak zaburzeń wg psychologa), Mialem robioną tomografię głowy, z której na szczęście nic nie wynikło. Miałem krzywą przegrodę, zrobiłem operację, nie odczułem poprawy węchu. Jedno czego jest pewne, że jestem mocno złożonym przypadkiem, co jeszcze drodzy lekarze powinienem sprawdzić?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 8 miesięcy temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Witam Pana, Problemy z pamięcią i koncentracją u ludzi młodych najczęściej spowodowane są brakiem snu, stresem,
przemęczeniem lub zażywaniem substancji psychoaktywnych. Towarzyszą też nerwicy, stanom lękowym i depresji. Problemy z pamięcią i koncentracją mogą powodować problemy z komunikacją. Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo zdiagnozowany.
W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia właściwego rozwiązania problemu jest konsultacja z psychologiem. Jeżeli żadne z powyższych u Pana nie występują, to należy koniecznie skonsultować problem z neurologiem, który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną i zastosuje odpowiednie leczenie. Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz, psycholog, konsultacje@psycholog24online.pl tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy