Co mogą oznaczać bóle głowy u 18-latka?

Chłopiec lat 18 bardzo silny ból głowy, czubek i szyja, wrażliwość na światło i hałas. Pediatra podejrzewal zapalenie opon mózgowo rdzeniowych. Wysłał karetka do szpitala. W szpitalu wykonano szereg badań krwi, tomograf glowy- wszystko w porządku. Po Pyralginie w kroplowce bol trochę ustąpił ale nie do zera. Wróciliśmy do domu. Nadal syna boli glowa czubek nie czoło czy skron. Po ibuprofenie 400 bol mniejszy ale nie zniknął. Co robić?

Lek. Paweł Szadkowski

Mogą być to bóle migrenowe. Skoro lekarze wykluczyli zmiany ostre, warto udać się na wizytę do neurologa.