Co mogą oznaczać bóle lędźwi u młodej kobiety?

witam , jesteś młoda dziewczyna lecz od kilku miesięcy moze roku miewam silne bólu w odcinku ledzwiowym .Ból ten nasila się podczas miesiączki.Bol przychodzi i odchodzi niespodziewanie. Często jest na tyle silny że ciezko mi funkcjonowac nie moge sie schylac .By zapobiec mu biorę silne leki przeciwbólowe.Nie wiem co to może być nie wiem czy mam to bagatelizowac czy raczej przejac się i iść do specjalisty .

Lek. Wojciech Zygmunt

Bóle w odcinku lędźwiowym, często z promieniowaniem do podbrzusza, pachwiny i wewnętrznej powierzchni ud są charakterystyczne dla kamicy nerkowej. Ból w jej przebiegu często jest bardzo silny i nawracający. Polecam wykonanie USG jamy brzusznej oraz udanie się do specjalisty urologa.