Co mogą oznaczać bóle pod mostkiem?

Witam,od lip b. r lek.rodz.rozpoznal u mnie refluks bolalo mnie pod mostkiem,wybrałam 2 x opak.lekow, teraz biore dexilant rano1x i prokit 2x.Teraz dolaczyla zgaga jak tylko coś zjem pojawia sie potem(nigdy wczes nie mialam), staram sie trzymac diete. Przestane chyba jeść,bo od 1 m-ca mam wirusa i boli mnie gardlo,ledwo mówię, co przejdzie to od nowa.Czy to jest spowodowane refluksem? Nie wiem czy jestem przyziebiona czy to od tego ref boli mnie. Jestem jeszcze rok po resekcji tarczycy,okropnie sie czuje mam odruchy wymiotne bez wymiotow jak sie przejem i z rana czuje że zalega mi ślina. Gastroskopi nie mialam.

Lek. Michał Lenard

Zapalenie gardła może być spowodowane nie infekcją wirusową, ale właśnie refluksem żołądkowo-przełykowym. Powinien Panią zbadać gastrolog, który zleci odpowiednie badania i zdecyduje o dalszym leczeniu. Pozdrawiam!