Co mogą oznaczać bóle pod piersią?

witam, Od dwóch dni mam dziwne bóle pod lewa piersią, które trwają kilka sekund i zaraz jest wszystko dobrze. Bóle są kłujące, jakby ktoś wbił mi szpilke co to może być?

Lek. Paweł Szadkowski

Dolegliwości te mogą być spowodowane nerwobólem, ale żeby niczego nie pominąć sugeruję żeby udała się pani do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i ewentualnie wykonania badania EKG.

Lek. Karolina Meszek

Witam,
opisane przez panią objawy prawdopodobnie wskazują na neuralgię międzyżebrową czyli tak zwane nerwobóle, jednak ze względu na obecność bólu w obrębie klatki piersiowej neuralgia powinna być różnicowana przede wszystkim z chorobami serca.
Pozdrawiam