Co mogą oznaczać brązowe upławy po stosunku?

Witam:) Mam 19 lat. 2 dni po stosunku z moim partnerem zaczęły pojawiać się brązowe upławy z pochwy - trwa to już drugi dzień i są one bardzo małe, ale zdarza się to już drugi raz. Za pierwszym razem pojawiło się delikatne krwawienie, więc pomyślałam, że ma to jakiś związek z miesiączką, bo akurat wypadał odpowiedni na nią czas...

Rok temu lekarz stwierdził, że mam nadżerkę, ale jak na razie nie było żadnych jej objawów i sam ginekolog powiedział, że nie trzeba z nią jeszcze nic robić. Czy to przez nią? Czy może być jakiś inny powód?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Pani dolegliwość prawie na pewno spowodowana jest nadżerką, która pod wpływem mechanicznego podrażnienia w czasie stosunku zaczyna delikatnie krwawić. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać należy ponownie udać się do ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!