Co mogą oznaczać częste plamienia?

Witam, mam 30 lat cykle zazwyczaj 33 dniowe, choruje na niedoczynnosc tarczyci i hashimoto, od ok.2 lat mam brązowe plamienia poczatkowo 3-5 dni przed okresem ale od 4 miesiecy nawet 14 dni przed... czesem towarzyszy tym plamieniom pobolewanie podbrzusza, zauwazylam ze plamienia zaczynaja sie po owulacji (jezeli taka u mnie wystepuje). Dzis jestem w 23 dniu cylku plamienia mam od 16 dnia cyklu, dzisiaj te plamienia sa bardzo intensywne brazowe skrzepy z zywa krwia, lekarze bagatelizuja moj problem. Hormony tarczycy mam w normie biore Euthyrox 50, progesteron i prolaktyna w 21 dniu cyklu w normie laboratoryjnej. Progesteron co prawda w dolnej granicy ale w normie. O dziecko zamierzamy sie starac za pol roku, martwi mnie ze przez te plamiena moze byc juz za pozno... bardzo prosze o rade...

Lek. Michał Lenard

Wymaga Pani badania ginekologicznego i najlepiej wykonania USG oceniającego narząd rodny. Sugeruję skierować się do ginekologa. Pozdrawiam!