Co mogą oznaczać częste wybuchy złości?

Witam Od jakiegoś czasu bardzo szybko się denerwuję. Wkurzają mnie najdrobniejsze rzeczy. Mam wybuchy złości,często niekontrolowane mam wtedy ochotę coś rozwalić byle się rozładować. Po złości następuje smutek i niechęć do wszystkiego. Bardzo źle się wtedy czuję boli mnie głowa jestem rozbity . Tanie swoją dziewczynę i nie tylko . Czy może to mieć związek z wypadkiem który miałem miesiąc temu? Mniej więcej od tego momentu się to zaczęło. (Uderzono mi w tył auta , osoby w tym aucie prześladują mnie od jakiegoś czasu) .

Warto zgłosić się do psychologa. Podobne zaburzenia (drażliwość, wybuchy złości, smutek, apatia) mogą być wywołane zarówno wypadkiem (jako rodzaj PTSD) jak i mogą być sygnałem innego zaburzenia (lękowe, depresyjne) czy kryzysu związanego z sytuacja życiową, zmianami czy adaptacja. Wspólnie ze specjalistą będzie Pan miał okazje przyjrzeć się zarówno możliwym przyczynom objawów, jak i możliwościom poradzenia sobie z nimi. W razie potrzeby psycholog, psychoterapeuta skieruje także do lekarza psychiatry (wsparcie farmakologiczne) lub innego specjalisty (np neurolog).