Co mogą oznaczać dolegliwości u 25-latki?

Witam mam 25 lat i od kilku miesięcy zmagam się z nietypowymi dolegliwościami dlatego zanim dojdę do sedna chciałbym opisać cała moją historie, gdyż możliwe, że wszystko ma znaczenie. W 2015 roku zostało zdiagnozowane u mnie colitis ulcerosa, spędziłem kilka tygodni w szpitalu, została przetoczona mi krew, przyjmowałem Kortykosteroid, lek biologiczny Infliximab, Azathioprine 125mg dziennie oraz Mesalazine. Nastąpiła remisja choroby i od marca 2015 roku do teraz tj. luty 2018 z jelitami mam spokój (Azathioprine i Mesalazine biorę cały czas) Zacząłem normalnie żyć, zapomniałem o chorobie, oczywiście zmieniłem nawyki żywieniowe; po konsulatcji z lekarzem rozpocząłem treningi na siłowni, stosowałem spersonalizowaną diete jak i suplementy: witaminy, kreatyna, glutamina, odżywki białkowe - czułem się naprawdę dobrze, byłem pełny energi. Wrzesień 2017 urlop na Teneryfie (przerwa w treningu i diecie – 2tygodnie) Listopad 2017 przeziębienie (przerwa w treningu i częsiowo w diecie – 2 tygodnie, po tym czasie powrót na pełnych obrotach do pracy treningów) 4 Grudzień 2017 – tutaj zaczynają się moje dolegliwości, nagle w pracy zrobiło mi się słabo uczucie podobne do omdlenia, jednak byłem cały czas swiadomy, wyszedłem się przewietrzyć i po kilkunastu minutach wszystko wróciło do normy, wtedy pomysłałem, że być może to przez kawe tego dnia wypiłem 3, wieczorem pojawił się szum/pisk w uszach. Następnego dnia kolejne przeziębienie, kaszel katar. 7 Grudzień – pojechałem normalnie do pracy i w pewnym momencie historia się powtórzyła, zrobiło mi się słabo, cały świat jakby zwolnił, pojawił się szum w uszach, krótki bół głowy w różnych miejscach, kłopoty z koncentracją, oszołomienie, problemy ze wzrokiem – obraz jakby był nie ostry, ogromne zmęczenie, sen 13-15godzin/dobę. W pierwszej kolejności została stwierdzona infekcja ucha, dostałem antybiotyk i betahistine, jednak nie było żadnej poprawy. Wyniki rozszerzonych badań krwi i moczu ogólnie dobrze ( podwyższone żelazo „191,0”, witamina 25(OH) D całkowita 20,5 ng/ml) IgM i IgG - Negatywnie. Okulista, Laryngolog, Endokrynolog po wielu badaniach niczego nie stwierdzili. Neurolog po badaniu też niczego nie stwierdził, zlecił MRI mózgu które także niczego nie wykazało. Cały czas czuję się źle, bóle głowy nie występują już tak często, jednak problemy z koncentracja, zaćmienie umysłu, problemy ze wzrokiem, szum w uszach występują ciągle, nasilają się kilka razy dziennie, nasilają się także przy wysiłku fizycznym do tego stopnia, że nie mogę się skupić nad tym co robię. Pracuje w branży budowlanej, dlatego mam styczność z farbami, lakierami, szpachlami, rozpuszalnikami, ale nigdy do tej pory nie miało to na mnie wpływu i nie wiem czy może to być przyczyną gdyż nawet 2 tygodniowa przerwa w pracy nie przyniosła poprawy.

Lek. Wojciech Zygmunt

Ciężko stwierdzić co panu jest nie widząc i nie badając pana. Osobiście rozważyłbym pozajelitowe powikłania colitis ulcerosa, na które pan choruje. Zalecałbym kontakt z gastroenterologiem, a w następnej kolejności również z reumatologiem. Pozdrawiam i życzę rozwiązania problemu i powrotu do zdrowia.