Co mogą oznaczać drgawki i trudności z oddychaniem?

Mam dretwienie nóg i rąk wczoraj z pracy zabrało mnie pogotowie ponieważ mdlalam i miałam drgawki ciężko mi było oddychać ale wyniki nic nie wykazały. Mama mówi że to może być miażdżyca ponieważ dziadek też to miał i takie same objawy mam ja utraty pamięci zimne stopy ból nóg i ogólne osłabienie i zmęczenie przy większym wysiłku. Czy to może być miażdżyca?

Lek. Katarzyna Szymczak

Mogą to być objawy na skutek przejściowego niedokrwienia w skutek min miażdżycy albo też np tężyczka czy stres. Wskazana jest dalsza diagnostyka.
Pozdrawiam