Co mogą oznaczać drobne i powiększone węzły chłonne?

Witam, co oznaczaja drobne, nieliczne powiekszone wezly chlonne. Najwiekszy ma 13mm. Proszę o odpowiedz.

Witam! Powiększone węzły chłonne najczęściej są wynikiem infekcji toczącej się w okolicznych tkankach. Oczywiście mogą świadczyć również o poważnych stanach chorobowych w tym nowotworach. Myślę że w tym wypadku warto zgłosić się do lekarza rodzinnego, który przeprowadzi bezpośrednie badanie.