Co mogą oznaczać drugie negatywne wyniki cytologii?

Dzień dobry, półtorej roku temu wyszła mi zła cytologia, tj. ASCUS zmiany odczynowe związane z zapaleniem i/lub typową regeneracją. Dostałam leki dopochwowe, niestety nie pamiętam nazwy (chyba na M, jedne z bardziej znanych), powtórzyłam cytologie po ok 1,5 miesiaca i już wszystko było ok. Po 1,5 roku, czyli teraz zrobilam ponownie cytologię. I wyszło: zmiany dotyczące zapalenia, flory bakteryjnej, nietypowe komórki nabłonka o nieokreslonym znaczeniu (odczynowe?/CIN I?-ASC-US). DO lekarza dopiero jestem umówiona za tydzień, ale przy odbiorze wyników udało mi się na 5 min porozmawiać z innym lekarzem, który bardzo zaniepokoił się faktem ze jest to powtórna sytuacja. Mówił ze testu na HPV nie warto juz w tej sytuacji robić tylko od razu kolposkopia z wycinkiem. Widziałam, że był mocno zaniepokojony tym wszystkim. Dziś jest sobota, na kolposkopie udalo mi się umówić prywatnie na środę, a do mojej pani ginekolog która zlecala cytologię - na piątek. Czy mogłabym do tego czasu zasięgnąć porady, tak by mieć jakiś większy obraz sytuacji do tego czasu? Z góry uprzejmie dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że warto jest oznaczyć dna hpv

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.