Co mogą oznaczać kłopoty ze wzrokiem i świąd pod skórą głowy?

Dzień dobry. Dziecko, wiek 8 lat, od kilku dni zaburzony obraz ,kiedy patrzy w dół - podłoga widziana pod skosem lub falująca (tylko podłoga). Badania krwi, ciśnienie, badanie okulistyczne, bez zmian. Konsultacja z neurologiem (podstawowe badanie "z młoteczkiem) sugeruje somatyzacje lub ewentualne poszerzenie badań w poradni neurologicznej - dziecko skarży się, że to jemu przeszkadza i już nie patrzy na podłogę. Dodatkowo, opisuje świąd pod skórą głowy - jakby wewnątrz czaszki. Proszę o sugestie - jakie dodatkowe badania można zlecić i co może być tego przyczyną?Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza pediatry po badaniu i zapoznaniu się z dotychczasowymi badaniami / wynikami będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.