Co mogą oznaczać krostki wokół ust?

OD jakiegoś czasu wokół ust tworzą mi się czerwone plamki i grudki, które pieką i lekko swędzą, po czym skóra jest bardzo sucha i mam uczucie spierzchniętych warg i suchych ust. PLamy idą symetrycznie od kącików ust aż do brody. Stan nasila się przed miesiączką, natomiast po plamy staja się prawie niewidoczne. Mam 38 lat, czy jest to dermatoza okołoustna, czy trądzik różowaty? Jak to rozróżnić? Nigdy nie stosowałam maści sterydowych. Jak dbać o taką skórę, czym myć?

Witam aby móc diagnozę postawić należy udac się do dermatologa na konsultację i po obejrzeniu zmian lekarz dobierze odpowiednią metode leczenia. Prosze myć skórę płynem micelarnym.