Co mogą oznaczać małe zgrubienia w piersiach?

Witam, jakiś czas temu wyczułam w swoich piersiach liczne małe zgrubienia. Najwięcej jest ich w okolicach lewej pachy a w prawej piersi juz mniej próbuje je badać szybko zaczyna mnie boleć biust od tego właśnie badania. Mam dość mały biust i zastanawiam się czy to kwestia jego dojrzewania i wzrostu? Mam 19 lat i zastanawiam się czy to mogą być niepokojące zmiany?

Lek. Paweł Szadkowski

Piersi osoby w Pani wieku zawierają znacznie więcej tkanki gruczołowej, niż tłuszczowej, więc może w dotyku się wydawać, że są to zgrubienia. Niemniej badania powinien dokonać lekarz, może być to ginekolog. W razie wątpliwości, najlepiej wykonać usg piersi.