Co mogą oznaczać moje badania krwi, chudnięcie i brak apetytu?

Witam. Dwa tygodnie temu robilam badania krwi i miałam hemoglobine 13.5 po dwóch tygodniach zrobiłam kontrolne badanie i wyszło 10.5 dlaczego tak spadło. Dodam że przez 3 tygodnie schudlam 5 kg nie mam mam apetytu A jak jem to mam odruch wymioty. Lekarz rodziny mówi że tak ma być. Że jestem zmęczona dziecmi Ale ja naprawdę źle się czuje. I nie mam.ochoty na jedzenie

Lek. Paweł Szadkowski

Warto ocenić całą morfologię, nie tylko sam poziom hemoglobiny. To też pomoże zawęzić szukanie przyczyny. Powinna też Pani za jakiś czas ponownie wykonać badania - jeśli nie ulegną poprawie, uważam, że należy poszukać przyczyny utraty wagi i niedokrwistości, nie tłumaczyć wszystkiego stresem.