Co mogą oznaczać moje częste, dziwne sny?

Przez cały czas śnią mi się dziwne sny. Są to kompletne głupoty, które są praktycznie nierealne, ostatnio wycieczka w kosmos czy umiejętności latania. Przyzwyczaiłam się, wszystkie sny pamiętam. Rzadko jest tak, że mam wrażenie, że nic mi się nie śniło. Co jakiś czas niestety śnią mi się śni związane ze.. Śmiercią? Pewnej nocy śniło mi się że członek mojej rodziny wszedł na dach i zeskoczyl po czym upadł i zginął a ja stałam, patrzyłam się i odeszłam jak gdyby nigdy nic. Kilka nocy temu śniło mi się że trzymałam w rękach małe dziecko po czym znikąd zalała nas woda i dziecko zaczęło się dusić i robić czerwone, oddałam je jakiej osobie i uciekłam. Takie i bardzo sny zdarzają mi się coraz częściej, a w moim życiu nic podobnego nie miało miejsca, nie mam żadnego takiego przeżycia.

Dzień dobry, tylko niektóre sny odzwierciedlają przeżycia, których doświadczyliśmy w rzeczywistości. Znacznie częściej obrazują nasze życie wewnętrzne, emocje, konflikty, pragnienia. Obecnie w psychologii sny interpretujemy razem z osobą śniącą - tzn.wspólnie szukamy znaczeń symboli ze snu, np.dziecka, powodzi. Szukamy skojarzeń z wydarzeniami z przeszłości albo z teraźniejszości. Nie mogę więc z góry zinterpretować Pani snu, bo jest on bardzo indywidualny. To, że w ogóle zdecydowała się Pani te sny tutaj opisać, mówi o tym, że są w Pani różne przeżycia, które Panią ciekawią i są na razie nie do końca zrozumiałe. To całkowicie normalne. Może to dobry moment, żeby skorzystać z konsultacji psychologicznych, żeby trochę lepiej się poznać? Pozdrawiam serdecznie, Iga Borkowska, www.maturitas.pl