Co moga oznaczać moje natrętne myśli i lęki?

Dzień dobry, Mam 30 lat i problem. Właściwie od zawsze, od wczesnego dzieciństwa. Dokąd sięgam pamięcią zawsze tak było, choć może w mniejszym stopniu. Męczą mnie okropne myśli. Ciągle myślę, że ktoś umrze, albo ja albo ktoś z moich bliskich. Okropnie mnie to męczy. Mam bardzo realne wizje wypadków. Na przykład robię coś w kuchni, trzymam nóż i zaraz pojawia się myśl, że się potykam i ten nóż mi się wbija, albo idę z dzieckiem na spacer i myślę, że się przewraca drzewo na moje dziecko i miażdży jej głowę, albo jak kładę się koło męża, że stanę mu na nodze i ją łamię. Jak byłam w ciąży miałam czasem myśli, że mój mąż umiera w wypadku i nigdy nie poznaje swojego dziecka. Pamiętam sytuację, gdy miałam lat 10 i mama mi powiedziała, że jak kiedyś będę miała prawo jazdy, to będę ją wozić do pracy. Pamiętam, że wtedy pomyślałam "a jak nie dożyjesz". 3 lata później zmarła. To było traumatyczne przeżycie, które przeżywam do teraz, ale uważam, że to tylko pogłębiło problem, a nie go spowodowało. Czasem już wysiadam psychicznie, wtedy często widzę w myślach, jak wiszę na sznurze, albo wyskakuję oknem. Mam problem z wyrażaniem emocji, zawsze płaczę i bardzo się denerwuję, nie potrafię opanować nerwów, jakbym miała wybuchnąć, mam ochotę wtedy zrobić coś strasznego, nie panuję nad tym. Nie wiem już, jak mam sobie poradzić.

Bardzo Panią zachęcam do wizyty u psychiatry, ponieważ myśli, że wyskakuje Pani oknem są niepokojące. Do tego przydałaby się psychoterapia, by pomóc Pani z nerwicą: grupowa lub indywidualna. Gdyby interesowała Panią konsultacja lub terapia online (np. Skype) zapraszam do mnie. Wygląda na to, że ma Pani zbyt dużo stresów na głowie, i trudno Pani sobie z nimi samodzielnie poradzić.