Co mogą oznaczać moje objawy, m.in. uczucie zimna, bladość, zmęczenie?

Mam 20 lat i jestem kobietą. Od dłuższego czasu jest mi zimniej niż innym. Bywa, że zostaję wyśmiana z powodu tego, ile noszę warstw ubrania. Zauważyłam to dopiero teraz, bo wcześniej nie zawracałam na to uwagi. Podejrzewam, że to anemia. Poszukałam w internecie objawów. Oto te, które zauważyłam u siebie: -osłabienie organizmu - choruję 2 razy w roku , co roku, -zmęczenie - odczuwam, chociaż nie mam powodów, -bladość skóry, -nadwrażliwość na zimno - dokucza najbardziej, -problemy z koncentracją, -senność - śpię po 10 godzin i pomimo tego ziewam, -wypadanie włosów - ostatnio wzmożone. Parę lat temu miałam robione badanie krwi. Niby coś wyszło nie tak. Pojechałam więc z rodzicami do szpitala na powtórne badania, ale o dziwno wszystko było ok. Bardzo proszę o pomoc! Dziękuję z góry.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie.

Objawy, jakie opisujesz są wysoce niespecyficzne. Nie można na ich podstawie postawić żadnej diagnozy. By to zrobić, potrzebne byłoby jeszcze badanie fizykalne oraz podstawowe badania dodatkowe, a w tym hormony tarczycy, morfologia z rozmazem, CRP i inne, w zależności od wyniku badania fizykalnego.

Zdecydowanie powinnaś zatem zgłosić się do lekarza rodzinnego i opowiedzieć mu o swoich objawach i wątpliwościach. Póki co dbaj o aktywność fizyczną, odżywiaj się zgodnie z zasadami zdrowego żywienia z naciskiem na duże ilości warzyw i owoców, które pełne są witamin i mikroelementów.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty