Co mogą oznaczać moje zmęczenie i senność?

Od miesięcy dokuczają mi następujące objawy i zdaje mi się że się stopniowo nasilają bo nie było momentu w moim życiu od którego mogłyby się zacząć. Są to przede wszystkim zmęczenie. Cały czas jestem zmęczony, bez energii, nic mi się nie chce robić a do tego co muszę nie mam motywacji. Jestem też senny. Śpię ponad 8 godzin dziennie i czasem w dzień też. Jak się położę to długo nie trzeba abym zasnął. Mam pogorszoną pamięć i koncentrację. Słucham kogoś, oglądam lub czytam i nie wiem o czym to jest. Zachodzę do piwnicy i nie wiem po co, odkładam przedmioty w niewłaściwe miejsca, mylę słowa itp. Mam też obniżone libido, nie mam porannych wzwodów, erekcje są krótkie. Badania: cukier, TSH, żelazo, morfologia, mocz, próby wątrobowe, nerki w normie. Zdrowo się odżywiam, piję dużo wody, regularnie ćwiczę, zmieniłem fizyczną pracę na spokojną, siedzącą i ani trochę się nie poprawiło. Dodam jeszcze że praca mi się nie podoba ale ogólnie nie jestem zadowolony ze swojego życia, dokucza mi samotność, niska samoocena (spowodowana brakiem dziewczyny i prawdziwych przyjaciół) Co może być przyczyną takiego stanu? Mogą to być kwestie psychologiczne? Jak sobie z tym wszystkim poradzić?

Dzień dobry, oczywiście Pana dolegliwości mogą mieć podłoże nerwicowe. Proszę udać się do psychiatry lub psychologa celem właściwego leczenia.