Co mogą oznaczać mroczki i drętwienie rąk?

W ciągu około 2 lat miałam 4 "epizody", które objawiały się tym, że nagle pojawiały się mroczki w prawym oku (zaburzające widzenie), drętwiała mi prawa ręka, prawa strona twarzy, a nawet prawa strona języka, a także pojawiały się problemy z mówieniem i rozumieniem czytanego tekstu (jednak rozumiałam wszystko co do mnie mówiono) pojawiał się ból głowy o stosunkowo lekkim natężeniu. Wszystko to trwało zawsze maksymalnie 30-40 minut. Czy to może być TIA, aura migrenowa czy coś innego?

Witam!
Należy sprawę zdiagnozować na neurologii: RM głowy, EEG, potencjały wywołane i badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Przedstawione przez Panią objawy mogą występować w kilku różnych chorobach i to należy ustalić. Nie można wykluczyć sprawy nerwicowej, ale najpierw należy "wyeliminować" przyczyny somatyczne!
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Pani,

Przyczyn opisanych przez Panią (niepokojących) symptomów może być wiele.

Proszę już nie czekać i udać się na osobistą/pilną konsultację internistyczną/neurologiczną, celem wstępnej diagnostyki
i rozwiania Pani obaw.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com