Co mogą oznaczać napady wymiotów?

Witam Od niedawna miewam niepokojące napady wymiotów. "Napad" wygląda tak, że nagle dostaję takiego jakby małego, lekkiego skurczu w przełyku, takie nieprzyjemne uczucie jakby łaskotania, zbiera mi się dużo płynnej śliny i wymiotuję. Po zwymiotowaniu wszystko odchodzi i jest normalnie. Jest to dziwne, bo niczym się nie zatrułem, dzieje się to samo z siebie. Nigdy wcześniej tak nie miałem. Miałem tak 3 razy w ciągu miesiąca. 1 raz bez wymiotowania, a 2 kolejne z zwymiotowaniem. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania, dokładnego poszerzenia wywiadu i ukierunkowania dalszej diagnostyki. Dużą wartość diagnostyczną będzie miała gastroskopia.