Co mogą oznaczać nawracające kłopoty z gardłem?

Witam! Od kilku miesięcy mam nawracające kłopoty z gardłem. Od grudnia do marca miałam trzy anginy, kłopoty z krtanią itp. Obecne odczuwam suchość w gardle, mam chryoę, a gardło jest widocznie zaczerwienione po lewej stronie. Oprócz tego zauważyłam dwa malutkie pęcherzyki (?) również na lewej ścianie gardła. Pracuję głosem (już ładnych kilka lat i nigdy tak nie miałam), mam niedoczynność tarczycy, hiperinsulinemię, a także przepuklinę roztworu przełykowego przepony. Czy za moje dolegliwości odpowiedzialne mogą być któreś z wymienionych chorób czy jest to sprawa dla laryngologa? Proszę o rady, ponieważ jest to bardzo dokuczliwe...

Lek. Paweł Szadkowski

Warto wykonać podstawowe badania np. morfologię krwi z rozmazem ręcznym (ew. do rozważenia dalsza diagnostyka stanu odporności, ale konieczna jest analiza pani historii choroby żeby określić wskazania i nie wykonywać badań niepotrzebnie) oraz udać się na konsultację do lekarza laryngologa. Pani choroby przewlekłe najpewniej nie mają bezpośredniego związku z infekcjami górnych dróg oddechowych.