Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mogą oznaczać nawracające zapalenia tęczówki oczu?

witam obecnie mieszkam w wielkiej Brytanii mam problem z nswracajacymi zapaleniami tęczówki obu oczu i tutejsi okulisci w poszukiwaniu przyczyny owych zapalen zrobili mi badania na gruźlicę. badania krwii są ujemne zaś próba tuberkulinowa wyszła pozytywnie lecz wynik odczytano po 48 godzinach a rozczyn wstrzyknieto mi ok centymetra obok miejsca gdzie pobierano mi chwilę wcześniej krew i zrobił się tam dość duży siniak i krwiak. nie mam żadnych objawów gruźlicy nie kaszle nie mam duszności nie poce się nie tracę na wadze a lekarze sa uparci i nie słuchają co do nich mówię a biorę leki imunosupresyjne wraz z srerydami by zmniejszyć zapalenie tęczówki dodam że badania krwii wykonano mi już 4 razy i za każdym razem są ujemne. co mogę zrobić i o co poprosić lekarzy by mieć 100% pewność że jestem zdrowy bądź chory? dodam że w związku z podejrzeniem gruźlicy nie mogę pracować gdyż jestem zatrudniony w fabryce filtrów medycznych i szefostwo obawia się że mogę rozsiewac na produkty pratki gruźlicy.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 8 miesięcy temu

Informacje dla rodziny pacjenta przygotowującego się do operacji zaćmy

Pacjent, u którego będzie operowana zaćma, powinien się odpowiednio przygotować. Muszą przed zabiegiem poddać się niezbędnym badaniom. Wszystko po to, by wszystko odbyło się bez komplikacji.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Odczyn tuberkulinowy to śródskórne wstrzyknięcie tuberkuliny, a odczyt średnicy nacieczenia powinien nastąpić po 48–72 h; wynik jest dodatni (w Polsce ≥10 mm) w razie zakażenia prątkami (nie różnicuje między zakażeniem i chorobą), ale również po szczepieniu BCG, niekiedy po ekspozycji na prątki niegruźlicze. Sugeruję zdać się na ocenę lekarzy prowadzących.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy