Co mogą oznaczać nudności i światłowstręt?

Witam m pytanie, ponieważ wczoraj bardzo się wystraszylem, jechałem wczoraj samochodem (nie prowadziłem), po jakimś czasie zacząłem mieć nudności jak to. Zwykle kiedy nie prowadzę przez chorobę lokomocyjna, ból w żołądku prawdopodobnie od leków na nadciśnienie które biorę od 2 lat 3 rodzaje, mam 23 lata, nagle po jakimś czasie zrobiło mi się słabo, oczy tak jak by wytrzeszczaly taki swoatlowstret nie wiem jak to nazwać, zdretwiala mi prawa ręka ale mogłem nią ruszać i język i zacząłem niewyraźnie mówić bełkotac, trwało to jakieś 6 minut to z oczami trochę mi dokuczalo i przeszło, czy mam się niepokoić i czy iść do lekarza pozdrawiam i czekam na odpowiedź,

Lek. Paweł Szadkowski

Powinien się Pan udać do lekarza. Warto wykonać badanie obrazowe głowy.