Co mogą oznaczać obfite poty i wysoka temperatura?

Moja podopieczna jest w stanie terminalnym choroby..po dwóch ustaniach krążenia,zakażeniu bakteriami oraz z głębokimi odleżynami z chorobą wyjściową Alzhaimer;dzisiejszej nocy bardzo" krzyczała" prawdopodobnie z powodu zatrzymania moczu,masowany pęcherz uwolnił mocz ale od rana jest strasznie rozpalona przy czym temperatura mierzona pod obydwu pachami oraz dwoma róznymi termometr wykazuje 35,4;36,4,;36,6...w nocy wystapiły bardzo obfite poty;cisnienie 114,90;108/80;puls 90,80;

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przyczyn może być bardzo wiele - sam stan terminalny i ilość wrót zakażenia może skutkować urosepsą lub zakażeniem krwi.