Co mogą oznaczać odruchy wymiotne przy zakażeniu?

Jakieś dwa tygodnie temu, przechodziłem zwykla wirusowke, katar, trochę bolace gardło, pobralem gripex i po jakiś 3-4 dniach przeszło. Ale po tym leczeniu zaczęły dziać sie dziwne rzeczy, a mianowicie, kłucie w szyji, oraz jak dotykam broda klatki piersiowej, lub poprostu głowa nie jest prosto to mam odruchy wymiotne, nie zawsze ale dość często. Z jedzeniem nie mam problemu, z zoladkiem to samo, zalatwiam sie raz dziennie minimum. I jak przelykam to czuje jak by gule w gardle, i jak by mi coś sciekalo po tylniej sciance gardla. Czy to mogą być powiklania po chorobie czy efekty tej choroby ?

Lek. Paweł Szadkowski

Pana dolegliwości mogą wynikać z infekcji. Jeśli objawy są nasilone lub nie ustępują sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu oceny pana stanu klinicznego (szczególnie jeśli występują objawy takie jak: gorączka, sztywność karku, wymioty).