Co mogą oznaczać omdlenia u 21-latka?

Witam mam 21 lat może zacznę od tego że w maju byłem na grilu było strasznie gorąco spaliłem od szyi w górę nie nosilem czapki mam strasznie bladą karnację i słońce szybko mnie łapie.. Następnego dnia jakoś pod wieczór źle się poczułem, mdłości, było mi zimno, zawroty głowy, kolatanie serca i dziwny prąd który czułem tylko w głowie. Bylem u lekarza powiedział że to lekkie porażenie i spodziewałem sie takiej diagnozy chociaż omdlenia trwały około tygodnia, zdarzały się dość często. Problem w tym ze mamy połowę lipca i nadal czuję że jest coś nie tak, miewam omdlenia ostatnie było z tydzień temu na początku myślałem że będę wymiotowal, potem dziwne duszności, ciężko mi się oddychało stwierdziłem że wyjdę na dwór schodząc Po schodach już tracilem przytomność nie miałem kompletnie siły usiadłem na ganku , głowa między nogi szklanka wody i przeszło. Najczęściej podczas zasypiania jak zamykam oczy co jakiś czas kreci mi się w głowie otwieram oczy i nic zamykam i znowu to samo wszystko dzieje się w głowie, rzadko ale jednak czasami przechodzi przeze mnie dziwny prąd który też czuję tylko w głowie potem mam dreszcze również ciężko mi się zasypia i to kolatanie serca oczywiście wszystko podczas zasypiania. Nie chce iść do lekarza bo wydaje mi się ze sobie coś wmawiam bo to nie dzieje się codziennie tylko co parę dni, chodzę na siłownie mam dietę może tu o to chodzi, Ale z drugiej strony co ma głowa do diety.. Wybaczcie za taki długi poemat ale wolałem wszystko szczegółowo opisać. Dziękuję za odpowiedz.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Z powodu przedłużających się objawów jednak wizyta u lekarza jest wskazane. Być może należy wykonać podstawowe badania jak morforlogia, elektrolity, poziom hormonów tarczycy, ponieważ Pana dolegliwości mogą wynikać np. z niedokrwistości czy niedoborów hormonów tarczycy. Ponadto warto monitorować ciśnienie tętnicze krwi.