Co mogą oznaczać orgazmy w czasie snu?

Orgazm podczas snu Od jakiegoś czasu miewam orgazmy podczas snu, nie jestem w stanie stwierdzić, czy faktycznie szczytuję, bo tego nie pamiętam, ale czuję przyjemność podczas tego zdarzenia. Mam wrażenie, że czasami wykonuje ruchy ciałem, które mają pomóc w osiągnięciu orgazmu. Jestem wtedy w takim półśnie, czuję to co się dzieje, ale nie wybudzam się po fakcie. Moje pytanie brzmi czy jest to jakieś zaburzenie snu lub zaburzenie seksualne? Czy jest się czym martwić? Czytałam o seksonomii i bardzo się boję. Proszę o pomoc

Dzień dobry,

Opisane przez Panią objawy nie są wskaźnikiem nieprawidłowości, nie wydaje się również by stanowiły jakikolwiek przyczynek do niepokoju. Jak wynika z Pani postu, jest Pani młodą kobietą - nie pisze Pani nic o dotychczasowych doświadczeniach seksualnych, ani o tym czy jest Pani np. w związku - można więc przypuszczać, że Pani "natura" seksualna jest jeszcze w fazie "debiutu". Zakładając powyższe, można powiedzieć, że w przypadku niewielkich faktycznych doświadczeń seksualnych, a przy biologicznej gotowości do seksu, zarówno sny o tematyce erotycznej, orgazmy podczas snu, jak i wspomniane "ruchy ciałem, które mają pomóc w osiągnięciu orgazmu", są zjawiskiem naturalnym, by nie rzec - koniecznym.

Mówiąc inaczej - zwykle napięcie seksualne rozładowuje się podczas uprawiania seksu, a gdy z różnych powodów nie ma takiej możliwości - poprzez masturbację. Możliwe, że Pani organizm "radzi sobie" z napięciem seksualnym w opisany przez Panią sposób, bo być może ani nie ma Pani możliwości współżycia, ani nie rozładowuje napięcia seksualnego poprzez masturbację.
Powyższe "zjawisko" jest bardziej typowe dla młodych mężczyzn, u których pojawiają się tzw. "polucje" (albo "zmazy nocne"), czyli nocne orgazmy i wytryski wywoływane zwykle przez sny o tematyce erotycznej, mogące być "wspomagane" przez dotykanie bądź masowanie narządów płciowych przez sen. Nie jest to nieprawidłowością, a wręcz przeciwnie - jest objawem zdrowia i prawidłowego rozwoju seksualnego.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
https://abovo.bialystok.pl/