Co mogą oznaczać owrzodzenia żołądka?

Dzień dobry. W wieku 22 lat stwierdzono u mnie gastropatię aftową i krwotoczną przez badanie gastroskopowe. Lekarz powiedział, że mam duże owrzodzenia na żołądku. W opisie badania wpisał, że błona śluzowa żołądka jest zaczerwieniona w antrum z kilkoma aftami, a śluzówka trzonu z licznymi wybroczynami. Czy mój stan jest poważny? Czy może mi Pan/i powiedzieć, jak mogę się z tego wyleczyć i jakie leki zastosować. i co mogło być przyczyną stwierdzonych dolegliwości. ponieważ nie mam możliwości aktualnie dostania się do lekarza.

Lek. Paweł Szadkowski

Konieczne dla postawienia rozpoznania jest niestety wizyta u lekarza, poszerzenie wywiadu i ew. diagnostyki. Zapalenie żołądka leczy się zwykle inhibitorami pompy protonowej i innymi lekami w zależności o jego przyczyny. W pani przypadku niezbędna jest również dalsza diagnostyka ponieważ aftowe zapalenie może towarzyszyć innym stanom.