Co mogą oznaczać powiększone węzły chłonne podżuchwowe i w pachwinach?

Od roku mam powiększone węzły chłonne(do 10mm) podżuchwowe (1 zwłóknialy) i w pachwinach. Lekarz po badaniu USG stwierdził, że pozostaną już zawsze powiększone i nie ma się czym przejmować. Zostawić je wspokoju?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli pani lekarz po zbadaniu i wykonaniu USG nie zalecił pani innego postępowania, to znaczy, że najpewniej nie ma się czym martwić. Jeśli nie towarzyszą temu inne objawy ogólne (gorączka, dreszcze) i odchylenia w badaniach laboratoryjnych itd. to sugeruję stosować się do zaleceń pani lekarza.